ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

III Suwalskie Forum Psychiatryczne

w  Specjalistycznym Psychiatrycznym  SP ZOZ  w Suwałkach

11 lutego 2021 r.

Jest  to kolejne już spotkanie poświęcone problemom opieki psychiatrycznej.  Przypominamy I Suwalskie Forum Psychiatryczne  w 2019 r. –  „Psychiatria bliżej środowiska chorego”, II Forum  –„Kryzys psychiczny niejedno ma imię”  i  III – poświęcone psychiatrii dziecięcej. Tegoroczne spotkanie połączymy z otwarciem  Ośrodka Środowiskowej Opieki  Psychologicznej i Psychoterapeutycznej  dla  Dzieci i Młodzieży  oraz obchodami  Światowego  Dnia Chorego.

 

 

                                                         

                                                ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO                                                       

11 LUTY 2021 r.

Obchody Światowego Dnia  Chorego – to czas, który   ma  zwrócić uwagę na  potrzeby ludzi chorych, ludzi zdanych na opiekę innych. Obchody XXIX Światowego Dnia Chorego, w roku szczególnym,  to także  moment, aby pamiętać o tych którzy są  przy chorych, zarówno w miejscach przeznaczonych na ich leczenie, terapię  czy  pielęgnację…a także w domach. Chory oczekuje  pomocy, paktu opieki, paktu opartego  na wzajemnym zaufaniu. Personel tego Szpitala stara się wspierać chorych w trudnych chwilach, otaczać opieką,  dawać wsparcie i pomoc. Dziękuję  Całemu Zespołowi, Wszystkim osobom, które  na różnych obszarach swojej pracy  dbają o to, aby pacjent w tym szpitalu objęty był właściwą opieką. Dziękuję za pracę w okresie pandemii,  nie dajecie i nie daliście odczuć chorym, że także przechodzimy trudny czas i zmagamy się z problemami. W znakomitej większości  odpowiedzialnie  realizujecie swoje zadania, pozostajecie wrażliwi i empatyczni.  Pracując w takim Zespole  czujemy się bezpieczni i spokojni o to, że do każdego pacjenta tego szpitala  podchodzi się  z szacunkiem, angażując w pełni swój profesjonalizm.

Kieruję życzenia do Całej Społeczności Szpitala, aby  każdy dzień przynosił  nadzieję i  wypełniał się pogodą ducha  i życzliwością. Spokoju, wytrwałości i odporności na ten trudny czas.

Bożena Łapińska