Światowy Dzień Zdrowia 2023

W dniu 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zdrowia publicznego.
Data 7 kwietnia upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku, kiedy to kraje z całego świata połączyły siły, aby promować zdrowie, zapewniać bezpieczeństwo i służyć bezbronnym, aby każdy i wszędzie mógł osiągnąć najwyższy poziom zdrowia i dobrego samopoczucia. W tym dniu obchodzony jest właśnie Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zdrowia publicznego
Wydarzenie rozpoczyna Miesiąc Zdrowia oraz rok działań pod przewodnim tematem. Celem obchodów święta jest poruszenie najważniejszych problemów zdrowotnych dotyczących społeczeństwa na świecie.
75.rocznica WHO jest okazją do spojrzenia wstecz na działania w dziedzinie zdrowia publicznego, które poprawiły jakość życia w ciągu ostatnich siedmiu dekad. To także okazja do zmotywowania, aby stawić czoła kolejnym wyzwaniom zdrowotnym.

Dołącz do WHO w drodze do osiągnięcia zdrowia dla wszystkich.
Więcej informacji :
https://www.who.int/campaigns/75-years-of-improving-public-health
https://www.who.int/campaigns/75-years-of-improving-public-health/stories
https://www.gov.pl/attachment/f3a0d60b-3e01-4b92-b478-6cb194cdc56d
https://youtu.be/37NMD3u_H8c