Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego

11 lutego  obchodzimy  po raz  XXX Światowy Dzień Chorego  

Dzień ten został  ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku.  To dzień   do refleksji  nad istotą cierpienia, nad  bólem fizycznym i psychicznym a także  do pochylenia się  nad potrzebami ludzi chorych, ludzi zdanych na opiekę innych. Czas uwrażliwiania na potrzeby chorych.

 Z okazji Światowego Dnia Chorego w imieniu Kierownictwa Szpitala życzymy  naszym Pacjentom, Wszystkim chorym i cierpiącym  powrotu do zdrowia, wytrwałości i cierpliwości  oraz niegasnącej nadziei, aby  każdy dzień przyniósł radość i  wypełnił się  życzliwością.

Każda poważna choroba  wywołuje kryzys, rodzi pytania, bunt a nawet rozpacz. Choroba i związane z nią często cierpienie, stwarzają ze strony chorego niezwykłe zapotrzebowanie na wsparcie psychiczne, które ma mu przywrócić zachwianą równowagę, osłabić przykre doznania, dać poczucie bezpieczeństwa i dodać sił w walce o zdrowie. Czasem siły te są bardzo potrzebne by zaakceptować to, czego już zmienić ani odwrócić nie można, a z czym pogodzić się jest bardzo trudno. Personel tego Szpitala stara się każdego dnia wspierać pacjentów w tych trudnych chwilach, otaczać opieką,  dawać wsparcie i pomoc. Szczególnie w okresie pandemii z ogromną empatią i życzliwością.

Kieruję słowa podziękowania do Zespołu tego Szpitala do Wszystkich Osób, które  na różnych obszarach swojej pracy dbają o to, aby pacjent w tym szpitalu był objęty właściwą opieką.

 

W imieniu Kierownictwa Szpitala

Bożena Łapińska