Sprzęt i życzenia na Dzień Chorego

Sprzęt i życzenia na Dzień Chorego
do szpitala psychiatrycznego
w Suwałkach

11 lutego odbyło się posiedzenie Rady Społecznej naszego szpitala z udziałem Pani Wiesławy Burnos – Członka Zarządu Województwa Podlaskiego oraz Pana Czesława Renkiewicza – Prezydenta Miasta Suwałk i Kierownictwa placówki. Podczas posiedzenia został przekazany sprzęt: wyposażenie sal do terapii sensorycznej w prowadzonych przez szpital ośrodkach terapeutycznych dla dzieci i młodzieży oraz analizator do szybkiej diagnostyki m.in. Covid- 19 dofinansowany kwotą ponad 242 tys. zł z budżetu województwa oraz Aparat EEG -finansowany ze środków Urzędu Miasta Suwałk za kwotę ok. 62 tys. zł.

Zdj. wł. : Sala  SI doświadczania świata

Z terapii z wykorzystaniem  światła w  sali doświadczania świata i innych sal sensorycznych mogą korzystać po zakwalifikowaniu przez psychologa lub psychoterapeutów tut. placówki  podopieczni  naszych Ośrodków Środowiskowej Opieki Psychologicznej w ramach diagnozy  zaburzeń zachowania  lub deficytów  sensorycznych.

Natomiast nowoczesny aparat EEG – elektroencefalograf –   zostanie wykorzystany w szpitalu psychiatrycznym do nieinwazyjnej metody diagnostycznej pozwalającej zbadać bioelektryczną czynność mózgu. Wskazania do wykonania badania EEG obejmują m. in. : napady padaczkowe, znaczne problemy z pamięcią, zaburzenia wzroku, bóle głowy, omdlenia, choroby neurodegeneracyjne, nawracające omdlenia. EEG głowy wykonuje się zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Po zakończeniu posiedzenia Pani Wiesława Burnos i Pan Czesław Rynkiewicz złożyli życzenia z okazji Światowego Dnia Chorego naszym   pacjentom a także przekazali podziękowania za pracę, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii Wszystkim  pracownikom.
Jak co roku każdy pacjent z okazji Dnia Chorego  otrzymał   zestaw soków i słodyczy  – dziękujemy bardzo serdecznie Panu Arturowi Kosickiemu Marszałkowi Województwa Podlaskiego za życzenia i upominki z okazji Dnia Chorego.