Odwiedziny w Oddziale Dziennym Psychiatryczno-Geriatrycznym

W dniu 18 marca 2024r. w Oddziale Dziennym Psychiatryczno-Geriatrycznym Specjalistycznego Psychiatrycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Suwałkach mieliśmy okazję gościć uczennice z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach.

Dziewczyny biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie ,,Zwolnieni z Teorii”, która jest kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania projektami u młodych ludzi oraz inspiracja do aktywności społecznej. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie projektu społecznego zmieniającego na lepsze lokalne otoczenie. Każdy finalista otrzyma międzynarodowy certyfikat rozpoznawalny i honorowany na całym świecie.

Uczennice w ramach w/w Olimpiady poruszają temat bardzo ważny dla każdego tj. ,,Równowaga Umysłowa”. Dzięki wizycie w Szpitalu młodzież miała możliwość porozmawiania z naszymi pacjentami Oddziału Dziennego Psychiatryczno-Geriatrycznego. Głównym tematem tego spotkania było jak radzić sobie ze stresem, w jaki sposób mogą uwolnić negatywne emocje oraz ustrzec się przed zbędnymi przeżyciami.

Spotkanie te było bardzo pouczające dla obu stron. Dziękujemy