Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii

   

   26 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii. To dzień , w którym chcemy przypomnieć jakim zagrożeniem dla ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży są narkotyki i substancje psychoaktywne. Przed młodymi ludźmi wakacje, czas odpoczynku, relaksu i przygód, ale też zwiększona aktywność zabaw, imprez i spotkań z różnymi ludźmi i zagrożeniami. Najbardziej niebezpieczne są spotkania z narkotykami i ryzyko uzależnienia. Lista substancji niebezpiecznych zatrważająco wzrasta. W okresie letnim szczególnie narażone są młode osoby, które nie mając dostatecznej wiedzy w tym zakresie oczekują odprężenia, zabawy, pokusy czy eksperymentowania. Dlatego najlepszym sposobem jest edukacja i wspieranie młodych ludzi w podejmowaniu świadomych decyzji.

   W tut. placówce w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży zostały przeprowadzone zajęcia edukujące młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z narkotykami. Na zakończenie powstały prace na temat zagrożeń i szkodliwości jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków. 

Praca dotycząca STOP NARKOTYKOM zrobiona przez młodych ludzi z naszego oddziału    Praca zrobiona przez młodych pacjentów naszego szpitala. Tytuł pracy STOP NARKOTYKOM