Zaproszenie

Zaproszenie

Fotografowanie może być pasją – włącz się i rób zdjęcia

Pasja do fotografii potrafi uwolnić pokłady kreatywności w każdym wieku. Aparat i obiektyw pozwalają wyrazić się za pomocą obrazów, których kompozycja i kadr mogą powiedzieć często więcej niż tysiąc słów. Fotografowanie rozwija kreatywność i sprawia wiele radości.
Fotografujmy sami i pozwólmy dzieciakom robić mnóstwo zdjęć. Dzieci uwielbiają opowiadać historie, a aparat może być narzędziem do odkrywania kolejnej płaszczyzny rozmowy ze światem. Z czasem wyobraźnia się rozwija, a obrazy – poprawiają się.

SPOTKANIA Z FOTOGRAFIĄ

to cykl spotkań, które rozpoczynamy w Ośrodkach dziecięcych

STYCZEŃ – zapraszamy na wspólne oglądanie zdjęć świątecznych.
Fotografujcie ciekawe zdarzenia, prezenty, swoje zwierzęta , widoki, choinki, potrawy świąteczne nie fotografujemy ludzi musimy pamiętać o ochronie danych i wizerunku. Obejrzymy zdjęcia, które przedstawicie, a potem wspólnie wybierzemy najciekawsze i nagrodzimy, a także zorganizujemy wystawę.

Rodzice i Opiekunowie – nic tak nie napawa dziecka dumą, jak to, że rodzice doceniają jego prace. Urządzajcie sobie cykliczne, wspólne przeglądanie fotografii na dużym ekranie – to sprawi, że nie tylko Twoja pociecha będzie się uśmiechać od ucha do ucha, ale też (z pewnością) wywoła uśmiech na twarzach rodziców. Dziecięca i młodzieńcza wyobraźnia nie ma granic – dzieci i młodzież maja ogromną moc opowiadania historii. Nawet jeśli nie rozmawiacie o tym na co dzień, Twoje dziecko na pewno ma na to swój pogląd.