Święto Pielęgniarskie 2020

12 maja 2020

WYJĄTKOWE ŚWIĘTO PIELĘGNIARSKIE  W SZPITALU PSYCHIATRYCZNYM ZA SPRAWĄ WYRÓŻNIONYCH PIELĘGNIAREK NASZEGO SZPITALA:

1.  „Pielęgniarka Roku 2019”

Pani mgr Halina Wysocka  uzyskała zaszczytne wyróżnienie Stowarzyszenia Menadżerów w Opiece Zdrowotnej w konkursie PIELĘGNIARKA/PIELĘGNIARZ ROKU.

2.  Wyróżnienie Zespołu Pielęgniarskiego z Centrum Zdrowia Psychicznego

za Projekt wyróżniony w konkursie „Innowacje Roku 2019 w zakresie poprawy jakości opieki”

W imieniu Kierownictwa Szpitala Psychiatrycznego w Suwałkach składamy serdeczne gratulacje. To ogromny zaszczyt mieć takich ludzi w zespole.  Te wyróżnienia  sprawiły,  że   Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki obchodzony 12 maja nabiera  w naszym szpitalu szczególnego znaczenia.

 Drogie Panie  dziękujemy i na Wasze ręce składamy życzenia Wszystkim Pielęgniarkom i Pielęgniarzom naszego szpitala, bo „…opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, poprzez które daje się odczuć drugiemu człowiekowi, że jest ważny”.  Te piękne słowa, zawierają Wszystko czego oczekują pacjenci  w chorobie. A związane z nią cierpienie, stwarza ze strony chorych  niezwykłe zapotrzebowanie na opiekę pielęgniarską, na wsparcie, które ma im przywrócić zachwianą równowagę, osłabić przykre doznania, dać poczucie bezpieczeństwa i dodać sił w walce o zdrowie. Każdego dnia  Pielęgniarki i Pielęgniarze  naszego  szpitalu otaczają  opieką pacjentów w trudnych chwilach dając im wsparcie i pomoc. Dziękuję im  Wszystkim serdecznie  za to, że na różnych obszarach swojej pracy dbają o to, aby pacjent w tym szpitalu był objęty właściwą opieką. Na co dzień  zderzają się z   trudną i ogromnie odpowiedzialną  pracą, aby chronić zdrowie i życie pacjentów często bezradnych w obliczu choroby. Otaczają  opieką i pielęgnują chorych w stanach terminalnych, obciążonych chorobami otępiennymi, chorymi którzy żyją w swoim  trudnym do zrozumienia świecie.  Dziękuję Wszystkim Pielęgniarkom i Pielęgniarzom za ogromne zaangażowanie w codzienne wykonywanie  swoich zadań. Przekazuję wyrazy uznania i wdzięczności za pełną poświęcenia pracę  na rzecz drugiego człowieka  Każdego dnia  Państwa pracy   towarzyszy stres i napięcie,  ale w czasie epidemii to uderza ze zdwojoną siłą.  Życzę niesłabnącej  energii i wytrwałości.   Niech na co dzień otacza Was życzliwość i serdeczność. Niech Wasza praca budzi w Was dumę i satysfakcję  a uśmiech  i wdzięczność pacjentów zawsze towarzyszy w tej trudnej pracy. 

 W imieniu Kierownictwa Szpitala Psychiatrycznego

 

Bożena Łapińska