Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Źródło grafiki: https://czp.org.pl

Uczynienie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia dla wszystkich globalnym priorytetem

pod takim hasłem obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 10 października 2022 r.


Święto ustanowiono w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Misją tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego a także promowanie działań, które mają na celu wspierać dobrostan psychiczny człowieka oraz poprawę opieki medycznej nad osobami, które borykają się z chorobami psychicznymi.
Każdy z nas ma trudne momenty w życiu, długotrwały smutek, zmęczenie, gorsze samopoczucie, lęk to są objawy, których nie powinniśmy lekceważyć bo mają one negatywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne.
Ucieczką przed stanem przygnębienia i gorszym samopoczuciem jest aktywność fizyczna, zdrowy styl życia oraz dbajmy o relacje międzyludzkie.
W sytuacji przedłużającego się stresu, przygnębienia i lęków nie bójmy się szukać pomocy i wsparcia u psychologa, psychoterapeuty bądź lekarza. Specjaliści naszego Szpitala zawsze są gotowi do udzielenia wsparcia i pomocy potrzebującym oraz podjęcia działań na rzecz zdrowia psychicznego. Pomoc można uzyskać w Centrum Zdrowia Psychicznego – Punkt Zgłoszeniowo Koordynacyjny od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 – 18.00.

 

Dbajmy o swoje zdrowie psychiczne.
                                                                         

 

                                                                                              Dyrektor

                                                                                   Bożena Łapińska