Światowy Dzień bez Tytoniu

    31 maja to Światowy Dzień bez Tytoniu ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1987 roku, ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.


   Palenie tytoniu niesie ze sobą poważne skutki zdrowotne, dlatego też warto jak najszybciej walczyć z nałogiem by uwolnić się od nikotyny. Pamiętajmy, że każda forma spożywania nikotyny jest groźna i sieje spustoszenie w organizmie. Uzależnienie od papierosa ma nie tylko charakter fizyczny ale również psychiczny. Trudno jest zrezygnować z „rytuału” wciągania dymu z papierosa lub modnych płynów z e – papierosów, który ma działanie złudnie odprężające. Wszystkim walczącym z tym nałogiem życzymy wytrwałości i osiągnięcia wyznaczonego celu.


   W ramach obchodu tego dnia w tut. placówce Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne i profilaktyczne. Młodzi pacjenci mieli możliwość poznania zagrożeń wynikających z zażywania nikotyny. Podsumowaniem zajęć było zbiorowe wykonanie plakatu o tematyce szkodliwości palenia papierosów. Relacja z wydarzenia na zdjęciach poniżej.
Zdjęcia (własne)

warsztaty dzieci prace nad ukonczeniem plakatu warsztaty plakat praca nad plakatem praca nad plakatem plakat o paleniu tytoniu dzieci pracują nad plakatem warsztaty dzieciskończony plakat