I Spartakiada i Otwarcie Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Sejnach

Zdjęcie własne : Przecięcie wstęgi w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Sejnach

Otwarcie kolejnego Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Sejnach, które funkcjonują przy tutejszej jednostce Specjalistycznego Psychiatrycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Suwałkach. Głównym założeniem pracy kolejnego specjalistycznego ośrodka jest wdrażanie nowego modelu ochrony zdrowia psychicznego pacjentów niepełnoletnich. Polega on na wsparciu psychologicznym dzieci we własnym środowisku, jak najbliżej miejsca zamieszkania czy nauki. Takie działanie ma na celu zmniejszenie hospitalizacji dzieci i młodzieży w szpitalach psychiatrycznych. Pomoc psychologiczną otrzymają dzieci i młodzież z terenu Sejn i powiatu sejneńskiego.  W Ośrodku udziela usług dwóch psychologów, czterech psychoterapeutów i dwóch psychoterapeutów środowiskowych. Do ośrodka mogą zgłaszać się rodzice z dziećmi oraz młodzież z niepokojącymi objawami związanymi z problemami psychologicznymi. Pacjenci mogą skorzystać z oferty placówki bez skierowania lekarskiego. Ośrodek ma siedzibę  przy ulicy Wojska Polskiego 60 D . Oficjalne otwarcie  połączone ze Spartakiadą  odbyło się 30 sierpnia. W uroczystości uczestniczył Poseł na Sejm Pan Jarosław Zieliński – który skierował wiele serdecznych słów pod adresem kadry Ośrodków Dziecięcych oraz przedstawiciele władz samorządowych Pani Wiesława Burnos – Członek Zarządu Województwa Podlaskiego – zaangażowana w uruchomienie placówek na terenie województwa. Dziękujemy  w tym miejscu Zarządowi Województwa za okazywane wsparcie przy każdym otwarciu Ośrodków. Gościem i jednocześnie gospodarzem miejsca (ośrodek funkcjonuje w lokalu dzierżawionym od SPZOZ w Sejnach)  był Przewodniczący Komisji Zdrowia  Radny Wojewódzki a jednocześnie Dyrektor SPZOZ w Sejnach  Pan Waldemar  Kwaterski. W spotkaniu uczestniczył także  Radny Wojewódzki Pan Bogdan Dyjuk. Miasto Sejny i Powiat Sejneński reprezentowali  Burmistrz Miasta Sejny Pan Arkadiusz Adam Nowalski oraz Starosta Sejneński  Pan Maciej Tomasz Plesiewicz, którzy pomimo gorącego okresu sesji miasta i powiatu wzięli udział w spotkaniu.

Otwarciu ośrodka, towarzyszyła Spartakiada, pt. ,,Wszyscy gramy do jednej bramki”, w której dzieci z Ośrodków rywalizowały w różnych wyzwaniach sportowych – ogromny udział w  przedsięwzięciu miał Pan Dyrektor Krzysztof Tur, który udostępnił nam salę gimnastyczną i okazał niesłychane wsparcie organizacyjne.  Bardzo dziękujemy też  Władzom Miasta  Sejny  za współpracę przy organizacji.  W uroczystości wzięła także udział Pani Anna Kumiszcza – członek Rady Społecznej Szpitala Psychiatrycznego oraz Dyrektorzy Szkół, Ośrodków, Poradni  – Wszystkim Państwu dziękujemy i  zapraszamy do współpracy.

Nie byłoby uroczystości bez pomocy pracowników Szpitala –  Pracownikom Ośrodków  oraz terapeutom zajęciowym i wszystkim zaangażowanym w to spotkanie  – bardzo dziękuję za dodatkową pracą oraz czas, którego nie liczyli w dniach przygotowań. Dziękuję dzieciom, młodzieży – wszystkim  uczestnikom Spartakiady a także ich rodzicom i opiekunom za współpracę. Powodzenia w roku szkolnym.  

Dyrektor Szpitala

Bożena Łapińska

 

   

 Zdjęcia własne: I Spartakiada Ośrodków w Sejnach